English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2016-06-18

Genel Başkan Yaşar Doğan, DEİK Yönetim Kurulu ile Başbakan Binali Yıldırım’ı 15 Haziran 2016 tarihinde Çankaya Köşkü'nde ziyaret etti.

DEİK Yönetimi Kurulu Üyeleri, Başbakan Binali Yıldırım'ı, Çankaya Köşkü'nde ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin de hazır bulunduğu ziyarette, özel sektör iş dünyasının sorunları ve talepleri ele alındı. Başbakan Yıldırım'a DEİK'in yapısı ve yürüttüğü faaliyetler hakkında bilgiler verildi.

Başbakanlığa gelmiş olan Sayın Binali Yıldırım'ın, yeni görevinde ülkemiz iş dünyasının iç piyasada ve uluslararası piyasada daha etkin hale gelmesi, hedef ülkelerle ilişkilerin geliştirilmesi ve yeni pazarlara yönelinmesi konusunda büyük adımlar atılacağı görüşü paylaşıldı. Sayın Başbakan ve ilgili bakanlarla Türkiye'nin özellikle dış ekonomik işleri konusunda çok sıkı işbirliği içinde olunacağı mesajı verildi.

Görüşmede turizm sektörünün sıkıntıları da ele alınırken, DEİK’in turizmin geliştirilmesi için çalışmalarda bulunduğu ve yakın zamanda bu çalışmaların duyurulacağı belirtildi.