English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2016-09-07

BAŞKAN YAŞAR DOĞAN, SUDAN BÜYÜKELÇİSİ SAYIN DR. EMAD MİRGHANİ ALTOHAMY VE EKONOMİ MÜSTEŞARI SAYIN ELAMİN YAHİA’YI MAKAMINDA AĞIRLADI

   Ülke ekonomimize katkıda bulunmak için yeni pazarlar arayan ve kültürel bağlarımızın güçlü olduğu ülkelerle ekonomi bağlarını da güçlendirmek isteyen Başkan Yaşar Doğan bu gün Sudan Büyükelçisi Sayın Dr. Emad Mirghani Altohamy ve Ekonomi Müsteşarı Sayın Elamin Yahia ile bir görüşme gerçekleştirdi.

 

   Türkiye’deki görevine henüz iki ay evvel başlayan Büyükelçi Altohamy, göreve yeni gelmesine karşın Türkiye ekonomisini oldukça fazla inceleme imkânı bulduğunu ve Türk iş dünyasının Sudan’da büyük bir yatırım imkânı bulabileceğini söyledi. 

   Türk-Sudan iş adamlarına ortak ticaret imkânı bulmak amacıyla Başkan Doğan’ın gerçekleştirdiği görüşmede, iki ülke yatırım imkânlarının geliştirilmesi için TÜMSİAD Yönetim Kurulu üyeleri ve İstanbul Şube Başkanı ile ikinci bir toplantının yapılmasına karar verildi. Gelecek günlerde hazırlanacak programla Sudan Ticaret Müsteşarı Elamin Yahia, Sudan ekonomisi ve yatırım imkânlarını anlatan bir sunum gerçekleştirecek.

   Genel Başkan Sayın Doğan ticari ilişkilerin yanında, Sudan ile Türkiye arasındaki geçmişten gelen kardeşlik ilişkilerini de daha ileriye taşımak için TÜMSİAD olarak gerekli girişimleri yapacağını konuşma sırasında belirtirken ‘’Türkiye ve Sudan’ın sahip olduğu ticaret potansiyeli şu an gerçekleştirilen ticaret hacminden çok daha fazla. İki ülke halkı yıllardır birbirini tanıyor ve kardeşlik duygularına sahip. Bunu iki ülkenin ticaretiyle taçlandırmamız biz iş dünyasının temel amacıdır.’’ dedi.

   Ziyaret sonunda Sudan Büyükelçisi Dr. Emad Mirghani Altohamy, Ekonomi Müsteşarı Elamin Yahia; Genel Başkan Yaşar Doğan’a ziyaretleri anısına Sudan geleneksek motifli plaket hediye ederek ziyaretlerini tamamladı.