English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2016-09-21

Başkan Yaşar DOĞAN, 15 TEMMUZ Kalkışma Girişimi Sonrası Ekonomik Acil Eylem Planı Kapsamında Güney KORE İş Dünyasıyla Bir Araya Geldi.

Türkiye’nin ticaret partneri olan ülkelere yatırım ortamımızı anlatmak ve yeni ticari birliktelikler oluşturmak amacıyla yabancı yatırımcılarla görüşmeler gerçekleştiren Başkan Doğan, dünyanın hızlı büyüyen ekonomilerinden Güney Kore İş dünyasıyla bir araya geldi.

TÜMSİAD aracılığıyla Türk ve Güney Kore iş dünyasının ekonomik birlikteliklerinin konuşulduğu toplantıda elektronik ekipmanlar, nakliye ekipmanları, sertifikasyon ürünleri, gıda ve turizm sektörlerinde yapılabilecek yenilikçi projeler için iş birlikleri görüşüldü.

Dirençli Ekonominin Verdiği Güven Yabancı Yatırımcıyı Kendine Çekiyor

Toplantıda iki ülke ticaret hacminin artırılmasının önemine vurgu yapan Başkan Doğan ‘’ 2013 yılından bu yana Güney Kore ile Serbest Ticaret Anlaşmamız bulunmakta. Henüz anlaşmanın sağladığı düzeyde bir dış ticaret seviyesine ulaşamadık. Ancak yatırım ortamımızın sağladığı imkânlar, dirençli ekonomimizin verdiği güven ve Avrupa ve Ortadoğu pazarının merkezinde bulunmamız ülkemizi, Güney Koreli yatırımcılar için cazibe merkezi haline getiriyor.’’ dedi.

Gelecek Yıl Türk ve Güney Kore İş Dünyasını Biraraya Getiren Bir Fuar Yapılacak

İki ülke iş dünyasının ekonomik işbirliklerinin artırılması için farklı programların da konuşulduğu toplantıda 2017 yılı için fuar, iş seyahatleri ve B2B organizasyonlarının yapılmasında mutabık kalındı. İki ülke iş dünyasını bir araya getirecek programlarda hizmet ve sanayi sektörlerinden otomotiv, otomotiv yan sanayi, elektrikli makine ve teçhizat, bitkisel ürünler, eczacılık ürünleri, gıda ürünleri ve turizm sektörlerinden iş adamları bir araya gelecek.