English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2016-09-02

Başkan DOĞAN, PAKİSTAN Başbakanı Navaz ŞERİF Ve PAKİSTANLI İş Dünyasıyla Bir Araya Geldi

BAŞKAN DOĞAN, PAKİSTAN BAŞBAKANI NAVAZ ŞERİF VE PAKİSTANLI İŞ DÜNYASIYLA BİR ARAYA GELDİ


 

Başkan Yaşar Doğan, 15 Temmuz Kalkışma Girişimi Sonrası Ekonomik Acil Eylem Planı Kapsamında Pakistan’da Resmi Temaslarda Bulundu.

Türkiye’nin ticaret partneri ülkelere yatırım ortamımızı anlatmak ve için iş seyahatleri gerçekleştiren Başkan Doğan, Hollanda ve İtalya seyahatleri sonrasında 01-02 Eylül’de DEİK Başkanı Ömer C. Vardan ve İş Konsey üyeleriyle Pakistan’da görüşmelerde bulundu.


 

Daha Fazla Çalışıp Daha Fazla Üretme Zamanı’’

İstenen hedeflerin yakalanabilmesi için hali hazırdaki dış ticaret partnerlerimizle ortaklıklarımızın artırılmasının önemine vurgu yapan Doğan ‘’Türk ve Pakistan halkı hem tarihsel hem de kültürel olarak yıllardan beri kardeşlik hukukuyla ticaretlerini gerçekleştirmekte. Ticaretin olmazsa olmazı güven de bu iki halk arasında ziyadesiyle mevcut. 700 milyon dolarlık dış ticaret hacmimiz iki ülke arasındaki potansiyeli yansıtmamakta. 15 Temmuz kalkışmasını yaşamış olmamıza karşın ekonomimiz büyümeye devam ediyor. Şimdi iş dünyasının daha fazla çalışıp daha fazla üretme zamanı.’’ Dedi.


 

Türk Heyeti Pakistan Başbakanı Navaz Şerif ve Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif ile Biraraya Geldi

‘’Ticaret Potansiyelimiz Yaptığımız Ticaretten Çok Daha Fazla’’

Pakistanlı iş dünyasıyla diyalog toplantıları yapan Türk heyeti, Pakistan’daki ticaret ve sanayi yatırımlarının son durumunu Başbakan Sayın Navaz Şerif ile paylaştı. Başbakan Şerif, Türk İş dünyasının Pakistan’daki yatırım imkânlarını değerlendirebilmesi için iş adamlarımıza her türlü kolaylığı sağlayacaklarını belirtirken iki ülkenin ilerde daha fazla ticari birliktelikte bulunacağına inancının tam olduğunu söyledi. 15 Temmuz kalkışmasının da anlatıldığı görüşmelerde Sayın Şerif, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk Milletinin kahramanca duruşunu hayranlıkla izlediklerini söyledi.


 

TÜMSİAD Pakistan, Başkan Yaşar Doğan’ın Katılımıyla Yönetim Kurulu Toplantısını Gerçekleştirdi

Türk heyetine de eşlik eden Pakistan Temsilcimiz Anees İkbal, Pakistanlı üyelerimizin de bir araya geldiği istişare toplantısı düzenledi. Toplantıda TÜMSİAD’ın çizdiği vizyonda hareket ettiklerini belirten İkbal ‘’ Üyelerimizin ticaret ahlakı takdire şayan. Bunu da hem yurt içi hem de yurt dışı ticaretimizle taçlandırıyoruz. Kuruluşumuz üzerinden çok kısa süre geçmesine karşın üye sayımızın artışı bunun en büyük sonucudur.’’ Dedi.