English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2016-03-08

BANGLADEŞ BÜYÜKELÇİSİ SAYIN ALLAMA SİDDİKİ VE İSTANBUL BAŞKONSOLOSU SAYIN BORHAN UDDİN’DEN TÜMSİAD’A ZİYARET

   Ülke ekonomimize katkıda bulunmak için yeni pazarlar arayan ve kültürel bağlarımızın güçlü olduğu ülkelerle ekonomi bağlarını da güçlendirmek isteyen TÜMSİAD ile bu gün Bangladeş Büyükelçisi Allama Siddiki bir görüşme gerçekleştirdi.

   Ülke iş adamları için yurt dışında yatırım imkânı bulmak amacıyla yapılan toplantıda TÜMSİAD ve Bangladeş hükümeti arasında yıllık yapılacak bir B2B çalışması gündeme geldi. B2B görüşmelerinin ilk ayağının Türkiye’de yapılması ve bir sonraki programın da Bangladeş’te yapılması konusunda istişare edildi.

   Genel Başkan Sayın Doğan ticari ilişkilerin yanında, Bangladeş ile Türkiye arasındaki geçmişten gelen kardeşlik ilişkilerini de daha ilerilere taşımak için TÜMSİAD olarak gerekli girişimleri yapacağını konuşma sırasında belirtti.

   Ziyarette konuşan Büyükelçi Sayın Siddiki, hâlihazırdaki güçlü olan sektör kollarına ITC’ yi eklemek için yoğun çaba içerisinde olduklarını ve bunu hükümet desteğiyle ilerlettiklerini belirtti. Ayrıca Bangladeş’te yüz adet ticari alan oluşturduklarını ve bunun on tanesinin Çin, Hindistan gibi ülkelere verildiğini bir bölgeyi de Türkiye’ye vermek istediklerini iletti. Bu minvalde Sayın Başkan Doğan’ın isteğiyle ileri ki bir tarihte TÜMSİAD İstanbul Şubede Bangladeş’teki yatırım ve ticari fırsatların anlatılacağı bir toplantı yapılması kararlaştırıldı.

   Ziyaret sonunda Bangladeş Büyükelçisi Allama Siddiki, İstanbul Başkonsolosu Borhan Uddin; Genel Başkan Yaşar Doğan ve Genel Başkan Vekili Mustafa Özbek ile ziyaretleri anısına fotoğraf çekinerek ziyaretlerini tamamladı.